English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)
banner_kart

banner kayit2

 burdur
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
bahce 150
Sagalassos Antik Kenti Gezisi
s2Burdur Belediyesi turnuvaya katılan sporcu ve ailelerden oluşan 120 kişilik gruba, 16 Ağustos Çarşamba günü Sagalassos Antik Kenti'ne gezi düzenledi.
Devamını oku...
 
Hakemlerimize Teşekkür Ediyoruz
hhBurdur Gölü 3. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nda görev alan Şampiyona Başhakemi NA Serdar Kaya'ya, Gözlemcisi FA Olgun Kulaç'a, Başhakem Yardımcısı NA Şükrü Şener'e ve turnuvada özveri ile çalışan tüm hakemlerimize başarılarından dolayı teşekkür ederiz.
 
Burdur Gölü Uluslararası 3. Açık Satranç Turnuvası Başladı...
burdur 1Burdur Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 3. Burdur Gölü Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in ilk hamlesiyle başladı.

6 gün sürecek turnuvanın açılışına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Belediye Başkan Yardımcısı ve TSF Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Başgül, TSF Asbaşkanı Halil Hilmi Darı, Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Osman Çoban ve TSF Burdur İl Temsilcisi Şükrü Şener katıldı. Turnuvanın açılışında ilk hamleyi Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptı.
Devamını oku...
 
Burdur Gölü Uluslararası 3. Açık Satranç Turnuvası
burdur500Burdur Gölü Uluslararası 3. Açık Satranç Turnuvası  13 Ağustos-18 Ağustos 2017 tarihleri arası Burdur Bahçeşehir Koleji Spor Salonu'nda gerçekleştirilecektir.
 
BURDUR


Klasik Grek Çağın'da Psidya olarak isimlendirilen bu bölgeye Türklerin gelişi 1071 Malazgirt Muharebesi'ne dayanır. Bugünkü Burdur toprakları Anadolu Selçuklu Devleti idaresinden sonra Hamitoğulları Beyliği eline geçmiş. 1391 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1852’de yapılan yöresel idare reformu ile Burdur Sancağı olmuş ve Cumhuriyetle birlikte 11 merkezi olmuştur. Şu anda Burdur ili, merkez ilçeyle birlikte 11 ilçeden oluşmaktadır.
Burdur Turkey_Provinces_locator

Devamını oku...
 


Turkish Chess Federation © 2014